Znáte Pou?

K současným nejznámějším a nejpopulárnějším hrám na smartphonech a tabletech patří hra Pou. Oblíbený Pou je maličký mimozemšťan, beztvarý kopeček, který se díky vaší péči může stát tím, čím si ho přejete mít. Může mít podobu zvířátka, ale třeba i dítěte. Je obdobou kdysi populárního Tamagoči, elektronické hračky z roku 1997, která nesměla chybět v žádné dětské kapse. Tehdy se jednalo o domácí zvířátko ukrývající se v malém elektronickém přístroji tvaru vajíčka, jehož měnící se podoba postavičky se zobrazovala na displeji. Bylo o něj třeba pečovat, krmit ho a hrát si s ním. V opačném případě Tamagoči chřadl a jednoho dne se místo postavičky na displeji objevil hrobeček.
Váš oblíbený Pou může být jedinečný a originální

Stejně jako Tamagoči i Pou vyžaduje vaši péči. Je zapotřebí se o něho pravidelně starat, krmit ho, venčit a hrát si s ním. Můžete ho oblékat a vybrat mu obleček, který mu bude slušet nejvíc, nasadit mu klobouk a třeba i moderní brýle. Sami vyberete to, v čem bude váš Pou jedinečný a originální.

Za hru zlaťáky pro Poua

Na rozdíl od Tamagoči je Pou skutečně důmyslně zpracovanou hrou v uživatelsky dobře známém a příjemném prostředí s roztomilou grafikou. Obsahuje řadu miniher, které vás zabaví ve chvílích, kdy Pou odpočívá. Péčí o svého Poua a hraním her získáváte zlaťáky, za něž pořizujete svému mazlíčkovi oblečení, doplňky, jídlo a nejrůznější dobroty, ale třeba také tapety do jeho místnosti. Hra Pou je určena dětem, ale i dospělým a na celém světě má již desítky milionů stáhnutí.

Pou nejen pro mobilní zařízení

Ačkoliv je zatím prioritně určena hra Pou do mobilu a tabletu, pro její zprovoznění na počítači (PC) a Apple (Mac) je možné nainstalovat emulátor www.bluestacks.com,  který v počítači vytvoří virtuální mobilní zařízení, na které je možné následně hru Pou nainstalovat stejně jako na Android nebo na iPhone.

Jak získat Pou?

Hry na mobil Pou jsou ke stažení zdarma na Google Play marketu ve vašem telefonu. Bez problémů fungují na Androidu a iPhonu, pro operační systém Symbian zatím dostupné nejsou. Situace by se však měla velice brzy změnit a dle dostupných informací by měla v řádu několika týdnů vyjít hra Pou i ve verzi pro Symbian, takže se na ni mohou těšit i majitelé zařízení s tímto operačním systémem.

Ačkoliv současné hry do mobilu Pou poskytují dostatek možností zábavy již nyní, hra je v neustálém vývoji a můžeme se těšit, jaká další vylepšení a možnosti nám do budoucna přinese.